خانه / اخبار / شاخصه ولایت طاغوت، ظلم است

شاخصه ولایت طاغوت، ظلم است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمد شرفخانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می‌شود.
وی ادامه داد: ظلم به خدا یعنی اینکه انسان دروغ به ذات خدا ببندد و برای خدا شرک در نظر بگیرد.
وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم‌ها است.
شرف خانی افزود: ظلم به دیگران صرفا به معنای انسان نیست بلکه ظلم به تمام موجودات مانند حیوانات، گیاهان و … است.
وی با اشاره به اینکه ظلم به دیگران حق الناس است افزود: خداوند سه حریم جان، مال و آبرو برای انسان قائل است اگر کسی در این سه تخطی کند ظلم کرده است.
کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم‌ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می‌شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می‌گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن‌ها را خدا می‌بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی‌شود.
وی ادامه داد: محور جریان حق و امتحان عالم هستی بر محور حق و باطل است که باید در دو مسیر توحید و ولایت الله و اولیا قرار گیرد.
شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است.
وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می‌افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: امروزه در جامعه ظلم‌هایی صورت می‌گیرد که اگر این ظلم‌ها در ولایت طاغوت باشد هدف آن ظلم و استکبار است، اما اگر در حکومت اسلامی صورت گیرد بخاطر نفسیات است.
کارشناس دینی ادامه داد: در تمدن غربی که همه به دنبال سود هستند انسان، حیوان و حریم انسانی ارزشی ندارد این حکومت، حکومت طاغوت است و هدف آن ظلم است، اما در حکومت اسلامی اگر ظلمی صورت گیرد اگر سکوت شود بزرگترین و بالاترین ظلم در مقابل ظلم است

مطلب پیشنهادی

کار قهرمان از سکوی قهرمانی تازه شروع می شود

کار قهرمان از سکوی قهرمانی تازه شروع می شود قهرمانان جهانی کشتی کشورمان همچون دکتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *