جمعه , آذر 12 1400
خانه / اخبار / اخبار مهم / پژواک / برگزيده ها / پیام آیت الله قرهی به آقای امجد

پیام آیت الله قرهی به آقای امجد

«بسم الرحمن الرحیم»

 

📌حضرت آیت الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در پیامی در پاسخ به دوستان و علاقه مندان خود که درخواست روشنگری در زمینه ی مطالب عنوان شده  از سوی آقای امجد داشتند، مطالبی مهم و قابل توجه برای جوانان در این برهه، ایراد فرمودند که مشروح آن به حضور عزیزان تقدیم می گردد.

 

حضرت آیت الله قرهی فرمودند:

«بسم الرحمن الرحیم»

وَاعْلَمُوا أَنَّمَا أَمْوَالُكُمْ وَأَوْلَادُكُمْ فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللَّهَ عِنْدَهُ أَجْرٌ عَظِيمٌ سوره انفال آیه 28 با عرض سلام خدمت برادران و خواهران ایمانی و انقلابی

چند روزی است که دوستان از حقیر سوال می کنند که نظرتان راجع به مطالبی که آقای امجد بیان کرده است چیست؟

  در ابتدا باید عرض کنم، یکی از مواردی که انسان را گرفتار فتنه و آزمایش سخت می نماید حبّ به فرزند است که ایشان هم متاسفانه به واسطه ی این حبّ سقوط کردند و بد هم سقوط کردند. ایشان گرفتار فرزندی شدند که متاسفانه ایشان را از راه به در برد و باعث شد مطالبی را بیان کنند که گمان نکنم خود ایشان هم باوری به این مطالب داشته باشند.

 لذا باید برای ایشان متأسف بود! عزیزانی که از بنده سوال کردید، به ایشان بگویید، آیا نگاهی به شناسنامه خودشان کرده اند؟ ایشان متولد 1318 و الان 81 سال سن دارند!! تعجب است از کسی که شاگردی امام راحل و بزرگان را کرده است و حال در این سن و سال،  به کشوری هجرت می کند که می داند امروز دولتش از خبیث ترین دولتهای اروپایی است، به کشوری رفته  که مایه ی گرفتاری و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران و مسلمان ها و اهانت به پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم)  بوده و می باشد.

 تعجب است  که ایشان به فرانسه رفته است!! ایشان در این سن و سال یا باید در عتبات عالیات یا مشهد مقدس و یا قم مقدسه می بود ، حال سر از فرانسه در آوردن معنایش چیست؟  شاید ایشان هم مثل آقای بنی صدر و رجوی معدوم و ملعون تصور کرده است اگر به فرانسه برود می تواند مانند امام راحل عظیم الشان اعلی الله مقامه الشریف  انقلابی در ایران بوجود آورد و با درود و سلام و صلوات و استقبال میلیونی به ایران برگردد . نمی دانم ولی شاید مطلب دیگری است .

ایشان متاسفانه مطالبی را بیان نموده اند که نه در شأن این لباس مقدس می باشد و نه هیچ متخلق به اخلاقی بیان می کند چه برسد کسی را که به نام استاد اخلاق می شناختند این مطالب رابیان کند  .

از ایشان باید سوال نمود که آیا امام راحل اشتباه کرده است؟ آیا بزرگان و اعاظم اشتباه کردند که ایشان به صراحت کشته های40 سال را شهید می نامد؟! کدام کشته ها؟ منافقینی که متاسفانه افراد را کشتند و برای مردم گرفتاری ایجاد کردند، جوان ها را به فتنه دچار کردند. پاسدار کمیته را ربودند و بعد از شکنجه به شهادت رساندند و قطعه قطعه نمودند، وهر کس ریش داشت به جرم ریش داشتن ترور کردند، از بغال گرفته تا مردم کوچه و بازار ، آیا این گرگ صفتها قابل ترحم بودند؟ آیا قاتلین مردم را که به دار مجازات کشیده شدند را می توان شهید محسوب نمود؟ آیا این ها را می توان با جوانهای عزیزی که در دفاع از ناموس این مردم در جبهه های جنگ تحمیلی شهید شدند همراه نمود و شهید خطاب کرد؟ که آقای امجد بیان کردند اینها شهید هستند!! کسانی که دستشان تا آرنج به خون مردم آغشته شده وکسانی که آمدند رو در روی رزمندگان ایستادند آیا اینها شهید هستند؟

 مگر حضرت آیت الله جوادی آملی حفظه الله، آمد نیوز را به عنوان جریان فتنه و عامل قتل ها معرفی نفرمودند، و بیان کردند قرآن می فرماید ما بساط مرجفین را بر هم می زنیم، آیا آقای امجد مباحث این مفسر عظیم الشان را نشنیده بود؟

آیا آقای امجد کسی نبود که می گفت : دشمن امام المسلمین – به تعبیر ایشان- دشمن رهبری را لعن می کنم ؟

سوال این است: آیا واقعا استبداد رأی وجود دارد؟ اگر استبداد رأی بود که شما همین چند سال آزاد نبودید، اگر استبداد رأی بود که سران فتنه الان نباید زنده می بودند. سران فتنه ای که انقلاب را تا لبه پرتگاه بردند و نزدیک بود که به سقوط بکشانند.

آیا واقعا ولی فقیه مستبد است ؟  اگر استبداد رأی بودکه امروز این افراد به ظاهر سلبریتی ها و چه دیگران، آزادانه  نمی توانستند هر چه دلشان می خواهد بیان کنند؟ آیا واقعا دیکتاتوری و استبداد رأی است؟

یا نه برعکس! امروزه آنقدر آزادی هست که هر کس به راحتی می تواند هر چه دلش خواست بیان کند؟ از این ها که بگذریم، به ایشان باید گفت: مگر شما این انقلاب را الهی نمی دانستید؟ مگر شما شاگرد آیت الله العظمی بهاءالدینی اعلی الله مقامه الشریف  نبودید؟ مگر ارادت ایشان را به امام المسلمین با اینکه بیش از سی سال بزرگتر از رهبر عزیز بودند را نمی دانید؟ بگذارید مطلبی را که جنابتان به خوبی می دانید یادآور شوم،گرچه بنده خود در مجلس معرفی رهبر توسط آیت الله بهاء الدینی اعلی الله مقامه بودم که خواهم گفت، اگر چه قبلا نیز بیان نموده بودم، شما خود بیان کردید که آقای بهاء الدینی زمان انتخاب قائم مقامی آقای منتظری گفته بودند ایشان رهبر نمی شود و سید علی ما رهبر می شود. آقای امجد! بنده در مجلس آیت الله بهاء الدینی بودم و حاج آقا سادات که الان بحمدلله در قید حیات هستند و الان در اصفهان از دوستان آیت الله ناصری حفظه الله می باشد، همراه با شهید عارف بالله ردانی پور بودند که حاج آقا رضا بهاء الدینی با اشاره انگشتان خطاب به یک یک افراد کرد و فرمود سید علی ما رهبر می شود ولی تا ایشان رهبر نشده به کسی نگویید، آقای امجد آیا اینچنین شخصیتی مستبد است؟ آقای امجد! آیا شما نبودید که بیان کردید آیت الله العظمی بهجت(اعلی الله مقامه الشریف) آن بهجت القلوب فرمودند: که آیا کسی را بهتر از ایشان برای هدایت نظام و رهبری پیدا می کنید؟خب چطور ایشان را مستبد رأی می دانید!

آقای امجد! طبق آنچه که نقل شده است یکی از کسانی که پای منبر شما و با شما بوده است از شما نقل کرده که شما  رفتن به تشییع جنازه شهید بزرگوار، سردار معظم شهید حاج قاسم سلیمانی را عبادت دانسته و باعث آمرزش گناهان دانسته اید. آیا وصیت نامه ایشان را خوانده اید؟ آیا توصیه ایشان به علما را نسبت به حفظ جایگاه نظام و ولایت و امام المسلمین نشنیده اید؟

آیا شما نمی دانید تمام فتنه ها بخاطر این است  که ستون خیمه این نظام را به زمین بزنند ؟

و آیا امروز دشمن خوشحال نیست که ضربه به ستون خیمه، توسط کسی که در این لباس مقدس است زده شده؛ کما اینکه در اول انقلاب از کسانی که در همین لباس بودند می خواستند ضربه بزنند  و شخص به ظاهر مرجع را علم کردند هرچند نتوانستند چون این انقلاب الهی است و صاحب اصلی نظام، مولایمان حضرت حجت روحی له الفداء است. آقای امجد مرجعیت کجا و شما کجا؟

 میخواستند امام را و این نظام را از بین ببرند و دشمنان هم از همین عمامه به سرها استفاده می کردند و امروز هم دشمن از همین طریق می خواهد به ستون این خیمه عظیم حمله ور شود، شما از فتنه 88 هر چه خواستید گفتید کسی با شما کاری نداشت، آیا واقعا ولی فقیه دیکتاتور شده است؟

شنیدم وزیر سابق ارشاد که الان درانگلستان هست، گفته است یک سال پیش برای مباحثه ی فلان کتاب، گفتم ده سالی می روم فرانسه پیش آقای امجد، معلوم می شود  شما حداقل قریب یکسال است در فرانسه هستید!! به جوانان عزیز می گویم از ایشان سوال کنید که آیا موقعی که به پیامبر اکرم اهانت کردند، شما چیزی گفتید؟

آیا موقعی که مکرون هم این اهانت را تایید کرد شما چیزی گفتید؟

دیگران صدایشان درآمد، اما آیا از شما هم صدایی درآمد؟و چیزی بیان کردید ؟

علی ای حال آنچه که راجع به ایشان می شود بیان کرد این است که ایشان سقوط کرده است.!!

 این را بارها در مباحث و منابرم بیان کردم، بنده به عنوان یک جانباز 70 درصد با شیمیایی و تخلیه چشم راست و سائیدگی مهره های کمر و .. با این حال بیماری عرض می کنم، هرگز نباید دین خود را به دنیای دیگران بفروشیم؛ ولی اگر مطالبی را هم که می دانیم بیان نکنیم آن هم دین فروشی است! والله العظیم که هیچ احدی برتر از این سید عظیم الشأن، امام المسلمین نیست و او بالجد مظلوم است و چه زیبا آن سید بزرگوار حاج آقای فاطمی نیا بیان کرده اند که امروز تضعیف رهبری ازبزرگترین گناهان است حتی ازشرب خمر !! و به واقع همین است، زیرا که هر کسی گناه فردی انجام بدهد، درست است گناه کرده است، امکان عقاب دارد، شاید هم که توبه کند، هر گناهی حتی گناه کبیره، بله! بعضی شاید در خلوتشان گناهانی را انجام بدهند، امکان توبه دارند؛ اما کسی که جامعه ای را به فتنه می اندازد، که این فتنه در حقیقت گاه از خود قتل هم شدید تر است و قرآن کریم و مجید الهی هم در سوره بقره آیه 191 بیان می فرماید: وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ ۚ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ، فتنه از قتل شدید تر است و این ها نکات بسیار بسیار مهمی است  که باید در آن دقت کنیم و همانگونه که عرض کردیم درسوره انفال آیه 28، یکی از چیز هایی که در فتنه وجود دارد اولاد است، آقای امجد باید بگوید آیا با این سخنان که از آن طرف غربی ها را خوشحال کرده و از طرفی تردید در وجود جوان های عزیز به وجود آورده که خدای نکرده اعتقادشان را نسبت به ولایت از دست دهند و اگر خدای نکرده این اعتقاد از بین برود  و آن ها در بزنگاه ها از ولایت حمایت نکنند و اگر فرض بگیریم که نخواهد شد و نخواهد شد که نظام از بین برود آیا ایشان فتنه نکرده است؟

و آیا فتنه ایشان اشد من القتل نیست؟ و آیا نباید با کسی که فتنه به وجود آورد « وقاتلوهم حتی لا تکون فتنه» آیا نباید با این ها مبارزه کرد؟

آیا زم مشمول کسی که فتنه به وجود آورده، نبوده است؟خون ها به گردن چه کسانی است؟ و آیا خونی به ناحق ریخته شده است یا نه؟ کما اینکه در فتنه 88 آنها  بسیجی را زدند و لخت کردند و حتی چند نفر از بسیجیان عزیز را به شهادت رساندند.

آیا  آن کسانی که مست لایعقل، دستشان در دست بهایی ها وصهیونیست ها و یهود بود و در فتنه 88  روز عاشورا  زدنند و رقصیدند و جوان مردم را کشند، اینها را اگر کسی گرفت و به دار مجازات آویخت، اینها شهید محسوب می شوند؟ و خون این ها به گردن امام المسلمین است؟

 اسفا که عقل اگر تعطیل شد و امور به دست فرزند افتاد چه فتنه هایی که بوجود نمی آید!

ما متاسف و متاثریم!! گرچه ایشان سقوط کرده است و بعید می دانیم راه برگشتی برای ایشان باشد – چون ایشان اگر می خواست برگردد چه دلسوزانی که در فتنه 88 به ایشان مراجعه کردند و ایشان را از فتنه و فتنه گرها آگاه کردند ولی ایشان یک دندگی کرد و کار را به اینجا رساند که به نظر می رسد راه بازگشتی برای خود قرار نداده است.

 امیدواریم که خدای متعال عاقبت ما را ختم بخیرکند.

 جوانان عزیز! بنده معلوم نیست تا کی زنده باشم! گرچه عمر دست خداست؛ اما با وضعیت شیمیایی و مشکلات دیگری که دارم هیچ نمی دانم تا کی زنده هستم ، اما با یقین قلبی به شما می گویم چه باشم و چه نباشم، بدانید که برای رسیدن به خدا و امام زمان روحی له الفداء باید گوش به فرمان ولی فقیه و مطیع ولی فقیه بود.

 بله مشکلات هست، بالاخره بعضی ها کارهایی را می کنند، در دستگاه های دولتی در جاهایی مردم را به سطوح در می آورند؛ اتفاقا به سطوح درآوردن مردم هم به خاطر همین است که به ولایت فقیه ضربه بزنند

ای بسا در دستگاه هایی که حتی به ظاهر ارگانهای انقلابی هم باشند،افرادی نفوذ کرده باشند و بخواهند ضربه بزنند، اما بدانید هیچ دلسوزی دلسوز تر از ولی فقیه برای امت نیست،

 خداوند متعال تا ظهور حضرت امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف)ایشان را نگه دارد وعاقبت همه مارا ختم بخیر گرداند.

 

 والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

العبد الفقیر روح الله قرهی

 

ششم جمادی الاولی 14

مطلب پیشنهادی

تحولی بنیادین در ساختار وقف با فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی/ بهره‌مندی موسسات خیریه از پاسخ معظم له به استفتاء «صحت وقف پول»

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه موسسات خیریه و بنیادهای خیریه می‌توانند از ظرفیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *