خانه / اخبار / راه‌اندازی موکب توسط اوقاف استانها در راه‌پیمایی اربعین‌ حسینی

راه‌اندازی موکب توسط اوقاف استانها در راه‌پیمایی اربعین‌ حسینی

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی درباره برنامه‌ریزیهای سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: ادارات اوقاف تمام استانهای ما در ایام اربعین یک موکب خواهند داشت؛ همچنین ۱۷۰ مکان به عنوان موکبهایی که در مسیر هستند به زائران خدمات‌رسانی خواهند کرد که بخشی از آنها را بقاع متبرکه تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در سه بخش فعالیتهای خود را انجام می‌دهد؛ یکی از بخشهایی که سال گذشته مورد توجه قرار گرفت، توجه به کارهای فرهنگی مانند فضاسازی تبلیغاتی همچنین اعزام مُبلغ برای زائران اربعین حسینی بود.

حضور ۱۶۰۰ مُبلغ در راه‌پیمایی اربعین در سال گذشته

رئیس ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در سازمان اوقاف با بیان اینکه مسئولیت اعزام مُبلغ در اربعین سال گذشته به عهده سازمان اوقاف بوده است، تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ نفر از مُبلغان، زیر‌نظر سازمان اوقاف و امور خیریه برای کارهای فرهنگی در ایام اربعین حسینی عازم مرزها و مسیرهای حضور زائران اربعین شدند.

حجت‌الاسلام شرفخانی افزود: فضاسازی تبلیغی، آماده کردن ره‌‌توشه‌ها و حضور مُبلغان در مسیرهای راهپیمایی بخشی از فعالیتهایی سال گذشته سازمان اوقاف در ایام اربعین بود.

وی یادآور شد: یکی دیگر از برنامه‌های سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان بود؛ موقوفاتی وجود دارد که فقط برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) است که بخشی از آنها مربوط به تهیه کفش، لباس، اسکان و پذیرایی می‌شود که امسال نیز براساس اجرای نیات واقفان، برنامه‌ریزی خواهیم کرد و در تمام ایام راهپیمایی اربعین اجرایی خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در سازمان اوقاف به دیگر برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه برای زائران اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: نکته دیگر بهره‌گیری از ظرفیتهای موقوفات عزاداری امام حسین (ع)‌، خیران، ظرفیت امامزادگان و آستان متبرکه است که بحث خدمت‌رسانی به زائران در موکبها مطرح است.

حجت‌الاسلام شرفخانی افزود: ما در حوزه بهره‌گیری از ظرفیتها در چهار بخش به فعالیت می‌پردازیم که یکی از آنها در مرز سیستان‌و‌بلوچستان برای زائران خارجی است و دیگر اینکه برای زائرانی است که از منطقه آذربایجان حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه به زائران مرز مهران و مرز خوزستان نیز خدمت‌رسانی خواهیم داشت، تاکید کرد: به غیر از ارائه خدمت ذکر شده در تمام مسیرهایی که منتهی به مرزهای خروجی هستند، از ظرفیت بقاع متبرکه و امامزادگان در  بحث اسکان و پذیرایی فعالیت خواهیم کرد و این مهم سال گذشته نیز مورد توجه قرار گرفت و می‌توانیم اینگونه از زائران پذیرایی کنیم.

رئیس ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی اوقاف خاطرنشان کرد: برخی موکبهای ما در سال گذشته در نجف تا کربلا، شهر کربلا، سامرا و کاظمین به زائران خدمات‌رسانی داشتند.

حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان اینکه امسال از ظرفیتهای تمامی استانها برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین استفاده خواهد شد، گفت: مجموعه اوقاف همه استانها موظف هستند موکبهایی را  برای پذیرایی و اسکان تدارک ببینند؛ در تمامی ادارات اوقاف یک ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی وجود دارد و البته تمامی استانها نسبت به ظرفیت خودشان ستادهایی را تشکیل می‌دهند و خدمات مناسبی ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: ظرفیت دیگر را برخی از امامزادگان دارند که به‌صورت مستقل موکب راه‌اندازی می‌کنند و تعداد این امامزادگان شاخص نیز ۵۷ مورد است.

مطلب پیشنهادی

برنامه عطر عاشقی شبکه پنج سیما / مهدویت

  پنجم دی ماه99 / رفسنجان روستای عرب آباد / مقبره شهدای گمنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *