خانه / يادداشتهاي شخصي / چراغ راه / اعتقاد راسخ به ولايت ائمه معصومين ( ع )

اعتقاد راسخ به ولايت ائمه معصومين ( ع )

سيره استاد در سه چيز بود :

معرفت نفس

معرفت ولايت

معرفت رب

ولي حساسيت و تعصب خاصي درباره ولايت داشت که بارها از جنابش ظاهر شد.

وقتي شخصي به منزل استاد آمده بود و از کسي که اهل دانش بود و منصبي داشت صحبت کرد، که آنکس حق حضرت زهراء عليهاالسلام را منکر و مانند اهل سنت نظر داده است!! بقدري ايشان ناراحت شد و عصباني شد که با تمام وجودش به قائل آن حمله کردندبطوريکه مانند اين ناراحتي از ايشان ديده نشده بود، عجيب آنکه مدتي بعد ، آثار آن حمله ظاهر شد و آن شخص معزول شد.

روزي از يکي از دانشمندان نجف صحبت شد ، فرمودند: من جوان بودم و او پير بود، مطلبي در باب ولايت گفت که از ناراحتي مي خواستم با مشت به دهانش بکوبم. يک بار از يکي که ادعاي دوستي اميرالمؤمنين عليه السلام را مي کرد و مربوط به بعضي از فرقه ها بود مطالبي شنيدند، ناراحت شدند و گفتند : او بي سواد است ( و واقعا هم همينطور بود).

روزي فرمود: فلان شخص با اينکه خيلي علم و فضل ظاهري دارد اما فلان حرف را که در امر ولايت ( يا توحيد) زد، يک پول هم ارزش نداشت. وقتي نزدش گفته شد که شاعري گفت: اميرالمؤمنين ابن ملجم را ديده و فرموده: اگر مرا بکشي من ترا شفاعت مي کنم!! فرمود: گوينده حرف بي ربطي زده است، ابن ملجم اشقي الاشقياء است.!

مي فرمودند: استاد ولائي حوزه ها بايد زياد شوند که در امور ولايت مطلقه هم چشيده باشند و هم تدريس کنند تا کمبود و ضعف اهل دانش در ولايت برطرف شود.

مطلب پیشنهادی

کمک به بی بضاعت وفقیر باعزت وشرف آیت الله سید علی قاضی

حاج میرزا علی آقا قاضی، استاد عرفان علامه طباطبایی بود. یکی از دوستان او در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *