خانه / يادداشتهاي شخصي / كليپ صوتي و تصويري / اخبار مهم / تازه ترين اخبار / ۲۰۰ هزار نفر در آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم

۲۰۰ هزار نفر در آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه آزمون شفاهی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از 23 بهمن آغاز و تا 8 اسفندماه در سراسر کشور ادامه خواهد داشت ، گفت: پیش بینی می کنیم 150 تا 200 هزار نفر در این آزمون شرکت کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با اعلام اینکه سازمان اوقاف برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری، حفظ قرآن را در سه مقطع سنی 7 تا 12 سال، 12 تا 18 سال و 18 سال به بالا برنامه ریزی کرده است، تصریح کرد: تا کنون 525 هزار نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم طی 2 سال شرکت کرده اند که سال گذشته شامل 220 هزار نفر و امسال 305 هزار نفر است.
وی با اعلام اینکه مرحله شفاهی آزمون تربیت حافظان قرآن کریم امسال از 23 بهمن تا 8 اسفند ماه بصورت استانی توسط مربیان در حال برگزاری است ، ادامه داد: این آزمون در دو رشته حفظ موضوعی و حفظ ترتیبی برگزار می شود.
حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه این آزمون در 10 رشته؛ حفظ «جزء30»، «جزء 30 و 1»، «جزء 30، 1 و 2»، «5 جزء»، «10 جزء»، «15 جزء»، «20 جزء»، «کل قرآن»، «150 موضوع قرآنی» و «300 موضوع قرآنی» برگزار می شود، اضافه کرد: برای آزمون شفاهی، 80 نمره مربوط به حسن حفظ و 20 نمره مربوط به تجوید، صوت و لحن است و افرادی که حداقل 70 نمره از 100 نمره را کسب کنند به آزمون کتبی راه پیدا می کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص آزمون کتبی این دوره نیز گفت: این آزمون در 10 رشته و بصورت سراسری و متمرکز در ساعت 9 صبح روز جمعه 9 اسفندماه در 2 هزار و 500 پایگاه برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه شرط قبولی در آزمون کتبی نیز کسب نمره 70 از 100 نمره است، گفت: افراد پذیرفته شده در این آزمون، علاوه برکسب گواهی حفظ جوایزی از قبیل؛ 40 کمک هزینه سفر به عمره مفرده، 50 کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، 80 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و هزاران جایزه فرهنگی دیگر برخوردار خواهند شد.

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

بر اساس قرآن و روایات، مبانی را به صورت مختصر عرض میکنمیک :قرآن حجت خداوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *