خانه / يادداشتهاي شخصي / كليپ صوتي و تصويري / اخبار مهم / تازه ترين اخبار / ۱۴۴۶بقعه متبرک پذیرای ۱۲۰ هزارنفرازجوانان ونوجوانان درتابستان

۱۴۴۶بقعه متبرک پذیرای ۱۲۰ هزارنفرازجوانان ونوجوانان درتابستان

حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری طرح های ملی ضیافت الهی و نشاط معنوی اظهارداشت : امسال برای پنجمین سال متوالی ، در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ، نوجوانان و جوانان در سراسر کشور طرح نشاط معنوی با هدف تقویت باورها و اعتقادات دینی جوانان و نوجوانان و همچنین ایجاد فضای معنوی، ارتقاء سطح معرفتی و معارفی و ایجاد فضای نشاط همراه با معنویت برگزار می شود.

وی ادامه داد : طرح نشاط معنوی امسال از 27 خرداد تا 15 مردادماه در 1446 امامزاده و بقعه متبرکه کشور در سه مقطع تحصیلی ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود.

• حضور 576 دانشجوی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در این طرح
حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه یکی از سرفصل های این طرح حضور روحانیون و مبلغان است ، افزود : روحانیون حاضر در این طرح دوره های مختلف تربیت مربی و دیگر دوره های مورد نیاز را سپری کرده اند و همچنین از ظرفیت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این طرح استفاده می شود که در مجموع 576 دانشجو به همراه ظرفیت مربیان شهرستانی حضور خواهند داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به سرفصل های این طرح ملی تصریح کرد : این طرح شامل سه سرفصل برنامه های آموزشی شامل برگزاری کلاس های معارفی ، بیان احکام ، کلاس قرآن و اعتقادی ، برنامه های تفریحی و اردویی و برنامه های ورزشی است .

• چاپ 5 عنوان کتاب آموزشی
وی با اشاره به کتاب های تالیف شده برای این طرح تصریح کرد : کتاب آموزشی «الف با تا خدا» ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی ، کتاب «سی نشانه یک راه» ویژه دانش آموزان دوره متوسطه اول و «نردبان ها و پرتگاه های زندگی» ویژه دانش آموزان دوره متوسطه دوم با نگاه آسیب های اجتماعی و نیازهای این قشر تالیف شده است که ماهیت آنها بصورت کارگاهی است و باید با حضور مربی و دانش آموز تدریس شود.

حجت الاسلام شرفخانی اضافه کرد : دو کتاب «پسران آسمان» و «دختران آسمان» که شامل احکام با ادبیات ویژه این قشر است در 100 هزار نسخه منتشر شده است و میان تمام شرکت کنندگان در این طرح توزیع می شود و در پایان نیز مسابقه ای بر این اساس برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه کتاب «سوژه های سخن» به عنوان ره توشه مبلغان و روحانیون اعزامی به دو طرح نشاط معنوی و ضیافت الهی منتشر شده است، افزود : کتاب «سفره های آسمانی» شامل 40 نکته آموزنده قرآنی نیز منتشر شده است.

• استقبال 120 هزار نفر تاکنون در طرح نشاط معنوی
حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه براساس ثبت نام های صورت گرفته و برگزاری کلاس ها و برنامه های طرح نشاط معنوی، تاکنون 120 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند ، گفت : با توجه به تلاقی اجرای طرح های نشاط معنوی و ضیافت الهی ، محافل انس با قرآن ویژه نوجوانان و همچنین آموزش حفظ قرآن در سه بخش حفظ موضوعی 300 آیه ویژه بزرگسالان ، حفظ موضوعی 150 آیه ویژه نوجوانان و حفظ ترتیبی قرآن از جمله برنامه های پیش بینی شده برای طرح نشاط معنوی است.

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

بر اساس قرآن و روایات، مبانی را به صورت مختصر عرض میکنمیک :قرآن حجت خداوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *