خانه / يادداشتهاي شخصي / ويژه نامه ها / اخبار مهم / تازه ترين اخبار / نگاه پیروان مکتب امام صادق (ع) مخالف سکولاریسم است

نگاه پیروان مکتب امام صادق (ع) مخالف سکولاریسم است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام احمد شرفخانی دوشنبه شب در مراسم اختتامیه کنگره ملی پیشوای صادق اظهار داشت: فعالیت در عرصه‌ های اجتماعی و علمی باید جزو اولویتهای اوقاف باشد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در برگزاری باشکوه کنگره ملی پیشوای صادق افزود: استان یزد یکی از پیشگامان برگزاری کنگره امامان معصوم در کشور بوده است.

شرفخانی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان دیدگاه‌ های امام صادق (ع) پرداخت و بیان داشت: منتظران ظهور باید در عرصه‌های اجتماعی و علمی فعال باشند و نباید ظهور لقلقه زبانی باشد.

وی با شاره به نقش امام صادق(ع) در رهبری جامعه عنوان کرد: پیشوای صادق مخالف سکولاریسم است و ما نیز باید با تاسی از این امام بزرگوار به دنبال حضور پررنگ در عرصه‌های اجتماعی باشیم و آن را منحصر به مساجد و جمع‌های دینی نکنیم زیرا حاکمیت اسلامی، زمینه‌ساز حکومت مهدوی است.

شرفخانی ادامه داد: یکی از وظایف اساسی سازمان اوقاف و امور خیریه، ترویج معارف معصومین علیهم السلام و بالا بردن سطح باورهای مردم و آشنایی بیشتر با آل هدی است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: یکی از راهکارهای اجرایی این هدف، برنامه بزرگداشت و کنگره امامان معصوم است که طی برگزاری کنگره ضمن تبیین ابعاد وجودی شخصیت علمی و معنوی امامان برای آحاد جامعه نسبت به سیره و اخلاق آن امام همام نیز معرفت‌افزایی می‌شود.

شرفخانی افزود: از آنجا که مردم کشور اسلامی ایران، علاقه و عشق و محبت وافری نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت دارند و در تمام برنامه ‌هایی که مرتبط با این بزرگواران باشد با شور و حرارت خاصی حضور می‌ یابند، حضور عموم مردم به ویژه جوانان، اندیشمندان و بانوان در این کنگره‌ها و مراسمات، قابل تقدیر و توجه است.

وی یکی از دلایل انتخاب عنوان کنگره پیشوای صادق برای استان یزد را وجود امامزادگان واجب ‌التعظیم که از نوادگان امام صادق (ع) هستند اعلام کرد و افزود: شاخص‌ترین امامزاده سطح استان نیز امامزاده جعفر(ع) است است که جایگاه بلند معنوی در نزد مردم متدین دارالعباده یزد دارد.

شرفخانی تصریح کرد: امام صادق (ع) با شناخت صحیح از زمان خود به بحث معرفت ‌افزایی و بصیرت‌ بخشی و تعمیق باورهای دینی مردم و تعیین حدود و خطوط اسلام راستین از دیگر خطوط انحرافی از قبیل صوفیه، اسلام درباری عباسی، … پرداخت.

وی ادامه داد: مسلما تلاش امام صادق (ع) در تعمیق مکتب تشیع اثرات ارزشمندی در تداوم مکتب و شناخت صحیح مردمان دوران حضرت و بعد از آن به تشیع داشته است.

 

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریمبر اساس قرآن و روایات، مبانی را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *