خانه / اخبار / تازه ترين اخبار / نمایشگاه در انتقال مفاهيم قرآنی و انس مردم با قرآن ناموفق است

نمایشگاه در انتقال مفاهيم قرآنی و انس مردم با قرآن ناموفق است

نمایشگاه در انتقال مفاهيم قرآنی و انس مردم با قرآن ناموفق است

به گزارش ایکا، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار داشت: امسال نمایشگاه قرآن در مجموع و از جهت ارزیابی کلی برای عموم مردم قابل توجه بوده است و فضای ایجاد شده در نمایشگاه در زمینه‌های نشریات فرهنگی و محصولات و تولیدات جدید قرآنی خوب بوده است.
وی ابراز داشت: با توجه به اینکه نهادها و سازمان‌ها عملکردشان را در زمینه‌های قرآنی معرفی کرده‌اند اما بازدید و استقبال خوبی در این زمینه انجام نشده است.
شرفخانی افزود: نمایشگاه قرآن باید به دنبال ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی در میان مردم باشد تا نتیجه انس با قرآن و انتقال مفاهیم قرآنی را در پی داشته باشد.
وی افزود: مفاهیم قرآنی به کسی که در این نمایشگاه قرآن می‌آید منتقل نمی‌شود بلکه محصول قرآنی است که به بازدیدکننده منتقل می‌شود؛ کم‌بودن انس جوانان با قرآن و تشنه‌بودن آنها از این سرچشمه فیض الهی یکی از مسائلی است که باید به آن پرداخته شود.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: عدم آشنایی مردم با زبان عربی باعث عدم انگیزه آنها به مفاهیم قرآنی می‌شود و مسئولان نمایشگاه قرآن باید آیاتی را که مورد نیاز جوانان، کودکان و بزرگ‌سالان است را برای آنها مطرح کند تا جوانان با فراگیری روش زندگی از قرآن به آن انس پیدا کنند.
وی ادامه داد: جوانان همین‌ اندازه که بفهمند قرآن پاسخ‌گوی نیازهای آنان است، عشق و علاقه‌شان به قرآن زیاد می‌شود اما این مطلب در استراتژی نمایشگاه به خوبی دیده نمی‌شود.
شرفخانی بیان داشت: بخش حوزوی انصافا نسبت به سال‌های گذشته خوب بوده است و تنوع انتقال مفاهیم قرآنی از قبیل برپایی غرفه بخش کودک و بخش هنر در آن بیشتر شده است و اضافه‌شدن کارهای هنری با محوریت قرآن در بخش حوزوی می‌تواند مفاهیم قرآنی را از طریق ابزار هنری انتقال دهد.

مطلب پیشنهادی

برنامه عطر عاشقی شبکه پنج سیما / مهدویت

  پنجم دی ماه99 / رفسنجان روستای عرب آباد / مقبره شهدای گمنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *