خانه / اخبار / طرح سراسری مودت شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) در امامزادگان کشور برگزار شد

طرح سراسری مودت شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) در امامزادگان کشور برگزار شد

44444

 

حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با اشاره به اینکه طرح «ضیافت الهی» در 2100 امامزاده و بقعه متبرکه در حال برگزاری است ، اظهارداشت: یکی از اهداف اجرای این طرح اجرای امینانه نیات واقفان است ، برخی از موقوفات با نیت اطعام روزه داران ، برنامه های قرآنی ، جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) ، برنامه های شب قدر و … وقف شده اند که برای اجرای این نیات طرح «ضیافت الهی» برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به سرفصل های اصلی طرح «ضیافت الهی» افزود : حضور روحانیون در امامزادگان از سرفصل های این طرح است که در این زمینه چهار هزار مبلغ از حوزه علمیه قم و حوزه های علمیه استان ها در این طرح مشارکت دارند که سخنرانی ، گفتمان های دینی ، پاسخ گویی به سوالات شرعی و حضور در خیمه های معرفت را مدیریت خواهند کرد.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه 1550 نمایشگاه ضیافت الهی در امامزادگان برپا شده است ، افزود : این نمایشگاه ها بصورت سلسله مباحث نمایشگاهی در قالب 25 تابلو گرافیکی با موضوع آیات سبک زندگی اسلامی در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه برنامه مناجات خوانی در امامزادگان بر حسب دستور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزادگان بصورت جدی دنبال می شود ، افزود: در 400 امامزاده امسال این طرح را در قالب تلاوت دعای ابوحمزه ثمالی ، دعای افتتاح و مناجات خوانی تا سحر درحال اجراست.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه طرح سراسری مودت با هدف جلب مشارکت مردم در عمران و آبادانی بقاع متبرکه در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد ، افزود : این طرح با حضور خیران ، واقفان و علاقه مندان در جهت بازسازی ، توسعه ، عمران و آبادانی امامزادگان برگزار گردید.

مطلب پیشنهادی

ضرورت تصویب قانون تعیین متولی واحد برای مؤسسات خیریه

روزنامه قدس /کارشناسان از خلأ قانونی جامع در زمینه خیریه ها می‌گویند ضرورت تصویب قانون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *