طرح «دست های مهربانی» در ۲۷ استان

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه طرح دست های مهربانی بصورت نمادین 20 اسفندماه در 27 استان کشور در آستانه سال نو برگزار شد ، گفت: این طرح با هدف اجرای نیات واقفان خیر اندیش با مشارکت نهادها و موسسات خیریه اجرایی شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با اعلام برگزاری طرح سراسری دستهای مهربانی در 27 استان کشور در روز سه شنبه 20 اسفند ماه گفت : یکی از رسالت های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندیش و مراقبت لازم از این امانات است.
وی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه های فردی در فر ایند اجرای نیات واقفان نیک اندیش و همچنین ایجاد وحدت رویه، انسجام بخشی، جلوگیری از پراکنده کاری و جهت دهی به نیات موقوفات نوین، ویژه برنامه های اجرای امینانه نیات واقفان در سازمان اوقاف کشور طراحی وبه اجرا گذاشته شد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه طرح «دست های مهربانی» با هدف کمک به ایتام بی بضاعت ، نیازمند و بی سر پرست و با رویکرد شفاف سازی و اطلاع رسانی از آثار و برکات فر هنگ وقف اجرا می شود، گفت: شناسایی ایتام مستحق ، مطابق نیت واقفین و بهره مندی آنان از اجرای نیت ، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور جهت اجرای امینانه نیات واقفین و هد فمند نمودن آن ، اطلاع رسانی نسبت به آثار وبرکات اجرای نیات واقفین در جامعه و ترغیب و تشویق برای وقف های جدید متناسب با نیاز های روز از دیگر اهداف این گونه طرح هاست.
حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه بیشترین موقوفات مرتبط با طرح در استان تهران و کمترین تعداد موقوفات در استان ایلام قرار دارد، ادامه داد: در قالب این طرح 23 میلیارد و 650 میلیون و 575 هزار ریال به امور معاش ایتام بی بضاعت، ایتام سادات ودانش اموزان بی سر پرست کمک شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: تامین معیشت یا بخشی از هزینه های آموزشی و فرهنگی ایتام و حمایت ها و کمک های نقدی و غیرنقدی توسط سازمان اوقاف از جمله تسهیلات ارائه شده به جامعه هدف در این طرح بود.

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

بر اساس قرآن و روایات، مبانی را به صورت مختصر عرض میکنمیک :قرآن حجت خداوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *