خانه / اخبار / تازه ترين اخبار / زنان برای رسیدن به خدا باید چه کاری انجام دهند

زنان برای رسیدن به خدا باید چه کاری انجام دهند

شبکه مسیحی محبت در برنامه ای که مربوط به زنان می باشد به بیان مسائل ضد اخلاقی پیرامون زنان پرداخت .
در این برنامه مجریان زن این شبکه با شبهه عوام پسندانه اعلان می کنند:«خداوند زنده عیسی مسیح، زن را زیبا آفرید، و شریعت نباید جمال زن را نادیده بگیرد و آن را در لباس بپوشانند. اگر خداوند می خواست که زن در لباس کامل باشد زیبا نمی آفرید.»
در ادامه این برنامه مجری با نگاهی سکولاریستی به شخصیت زن می گوید: «زنی که از دستورات مذهبی آزاد شده می تواند فیض خداوند زنده را در دل خود درک کند.»
یکی از علت‌های اصلی تشریع حکم حجاب و پوشش برای زنان، حفظ جایگاه انسانی و ارتقاء سطح منزلت آنان است. زن پیش از آنکه به جهت لطافت‌ها و زیبایی‌های زنانه­ش زن باشد یک انسان با همان کرامت انسانی است. زمانیکه ویژگی‌های ظاهری و روانی زنانه‌ی او در برابر دیگران جلوه کند تعریف کسانی که او را می‌بینند چیزی نخواهد بود جز اینکه این زن ملعبه و موجودی است برای لذت بردن مرد، که در این صورت خصوصیات انسانی زن مانند استعدادها و قابلیت‌های علمی، اجرایی و هنری در زیر آواری از خودنمایی‌ها و جلوه‌گریها مدفون می‌شود و مردان او را به عنوان موجودی که استقلال هویت نداشته و برای منفعت جنسی و اقتصادی و روانی خلق شده می‌نگرند که این فاجعه برای زنان است.
در مسیحیت که استمرار و تداوم احکام دین یهود بود، حجاب به عنوان حکم الهی مطرح بوده است.
پولس رسول که کتاب و توصیه‌های او در دنیای مسیحیت لازم الاجرا است معتقد است پوشیدگی دارای دو مفهوم جداگانه است؛ یکی احترام مذهبی و دیگری مظهر تفاوت جنسی. او معتقد است به همان مقدار که پوشیده بودن موهای مردان بی‌احترامی به پروردگار است، عریان بودن موهای زنان هم بی‌حرمتی است ( کتاب مقدس، ص377.)

مطلب پیشنهادی

برنامه عطر عاشقی شبکه پنج سیما / مهدویت

  پنجم دی ماه99 / رفسنجان روستای عرب آباد / مقبره شهدای گمنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *