خانه / اخبار / روایتی از یک دیدار صمیمی با رهبر قرآنی انقلاب/ اینجا قصر رهبر ایران است؟!!!

روایتی از یک دیدار صمیمی با رهبر قرآنی انقلاب/ اینجا قصر رهبر ایران است؟!!!

به قلم حجت الاسلام احمد شرفخانی

هفتم اردیبهشت ۹۷، توفیق شد به همراه جامعه قرآنی ومتسابقین وهیات داوران سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم محضر رهبر قرآنی عزیزمان برسیم.
دیدار باصفایی بود محفل انس با قرآن کریم خوبی برگزار شد .
قاریان و حافظان و عزیزانی که در حسینیه اجرای برنامه داشتند بلافاصله بعد از اجراء برای عرض ارادت و دست بوسی محضر حضرت آقا مشرف می شدند و مقام معظم رهبری بعد از تشویق ، بعضا نکته های تخصصی و فنی برای همان شخص خصوصی بیان می کرد.
به همراه داوران و متسابقین خارجی که وارد محوطه اندرونی دفتر مقام معظم رهبری شدیم بعضی از مهمانان خارجی میگفتن اینجا قصر رهبر ایران است؟!!!! تعجب میکردند از سادگی خونه و محیط و میگفتند مافکر میکردیم برای دیدار میریم یه قصر وکاخ بزرگی!!
از فضای ساده و روحانی محیط بیت مقام معظم رهبری کاملا مبهوت شده بودند.
دست بوسی وعرض ارادت خاص قاری افغانی نفر اول رشته قرائت این دوره مسابقات و شاعر لبنانی و بعضی داوران خارجی به امام المسلمین مایه عزت ایران اسلامی بود.

مجری مراسم جناب آقای مرتضوی با اجرای خوب خود علی الخصوص با شعرزیبایی در رابطه با مدافعان حرم فضای معنوی خاصی در مجلس ایجاد کرد وبعد از مراسم حضرت آقا فرمودند خوب بود خوب اجرا کردید و در رابطه با بیت اول شعر هم نکته ای به صورت خصوصی مطرح کردند. و آقای مرتضوی هم از نامگذاری برای پسر بچه ای که به دنیا می آید پرسیدند و حضرت نام پدر و مادر اون بچه را سوال کردند وبعد فرمودند بگید نامشو مهدی بگذارند.
بعد از تلاوت قاریان وحافظ وشاعر ومبتهل خوان، حجت‌الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان گزارشی از مسابقات قرآن، گفت: سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور نمایندگان ۸۴ کشور دنیا و ۳۷۰ شخصیت قرآنی یعنی حافظان، قاریان، داوران، محققان و پژوهشگران قرآنی برگزار شد.

بعد از گزارش نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف، مقام معظم رهبری شروع به سخنرانی نمودند ودر ابتدا از سازمان اوقاف و همکاران تقدیر وتشکر کردند به میهمانان خیرمقدم فرمودند ودرادامه مطالب مهمی در رابطه با قرآن و کشورهای اسلامی و مسلمانان مطرح کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این مراسم، تنها راه پیشرفت و سعادت امت اسلامی را عمل به قرآن دانستند و گفتند: عمل به قرآن، درواقع تمسک به حبل‌الله است و موجب می‌شود مسلمانان در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی، دچار سقوط و انحراف و ذلت نشوند.
ایشان با تأکید بر اینکه بی‌توجهی و عمل‌نکردن به قرآن موجب ضربه‌پذیری خواهد شد، افزودند: متاسفانه امروز، کشورهای اسلامی به‌دلیل عمل نکردن به قرآن گرفتار ضربه‌ی عقب ماندگی و تسلط کفار شده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده اند و اینکه رییس جمهور آمریکا با کمال وقاحت می گوید «اگر ما نباشیم، برخی کشورهای عربی یک هفته هم دوام نمی آورند»، نتیجه همین بیماری است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به آیات قرآن، خاطر نشان کردند: قرآن به ما می گوید که مومن باید در مقابل کفار و زورگویان عالم همچون سد مستحکمی بایستد وگرنه مبتلا به ذلت و فساد و خونریزی و عقب ماندگی خواهد شد.
ایشان افزودند: قرآن همچنین به ما می گوید، مومنین باید با یکدیگر «وحدت» و «پیوند ولایتی» داشته و با جبهه کفار هیچ‌گونه پیوند و ارتباطی نداشته باشند اما متاسفانه امروز شاهدیم که برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی در ارتباطند و نتیجه این عمل نکردن به دستور قرآن، جنگ و جنایت های کنونی در منطقه است.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند : شرایط مردم یمن را ببینید که گرفتار چه مصیبتی شده اند و عروسی آنها تبدیل به عزا می شود و یا وضعیت مردم افغانستان و پاکستان و سوریه. همه این مسایل بخاطر این است که ولایت میان مؤمنین فراموش شده است و به تأکیدات قرآن عمل نمی شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه عمل به قرآن موجب عزت خواهد شد، افزودند: جمهوری اسلامی ایران، چهل سال است که در مقابل زورگویی های استکبار ایستاده و به کوری چشم دشمنانی که می خواستند این نظام را نابود کنند، پیشرفت و توانایی و قدرت او روزافزون شده است.
ایشان، حفظ و تلاوت قرآن را مقدمه فهم و عمل کردن به آن دانستند و با توصیه جوانان به اتخاذ چنین نگاهی به قرآن، خاطر نشان کردند: اگر تلاوت و حفظ قرآن، مقدمه عمل به آن باشد، قطعاً فردای دنیای اسلام از امروز آن بهتر خواهد بود و دیگر، آمریکا نخواهد توانست برای کشورها و امت اسلامی، خط و نشان بکشد و آنها را تهدید کند.

مطلب پیشنهادی

شفاعت گنهکاران امت ، مهریه حضرت زهرا(س)

آنگاه که فاطمه(علیها السلام) به سن ازدواج رسید رسول خدا(صلی الله علیه و آله) برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *