خانه / اخبار / رهرو شهدا دست‌درازی به حق‌الناس ندارد/ حمایت از ولایت فقیه وظیفه همگانی است

رهرو شهدا دست‌درازی به حق‌الناس ندارد/ حمایت از ولایت فقیه وظیفه همگانی است

مشاور رئیس سازمان اوقاف و مدیر کل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف کشور با اشاره به اینکه شهدا به موضوع حق‌الناس توجه داشتند و ما هم باید در راه شهدا از دست‌درازی به حق‌الناس دوری کنیم، گفت: اگر امروزه رهرو شهدا هستیم باید همگام با آنها گام برداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی دوشنبه‌شب همزمان با ایام شهادت امام صادق(ع) در بیست و پنجمین جشنواره اشک و لبخند شهدای روستای نیاک بخش لاریجان مازندران، اظهار کرد: جایگاه شهدا بالا است و هر چه در رابطه با شهدا بگوییم همانند قطره‌ای از اقیانوس بیکران است.

وی با اشاره به اینکه شهدا با خداوند معامله دارند و بالاترین پاداش را به خود اختصاص می‌دهند، افزود: در روایت‌ها آمده است که به شهدا همانند انبیا و اولیا اجازه شفاعت داده شده است تا هر کس را که خود بخواهد شفاعت کنند.

مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام روایتی از امام صادق(ع) تصریح کرد: هر شهید که در راه خدا خون خود را اهدا می‌کند، خونش به زمین می‌ریزد و لباس شهادت به تن می‌کند به طواف امام حسین(ع) مشغول می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه شهدا اهل شفاعت هستند، ادامه داد: بهترین دعا و آرزوی همه انبیا و اولیا رسیدن به مقام شهادت در مسیر خدا و عاقبت ختم به شهادت است.

شرفخانی با بیان اینکه ما قدرت درک شهدا را نداریم و باید جست‌وجو کنیم و ببینیم چگونه شهدا به این مقام والا رسیدند، یادآور شد: یادواره شهدا را ما نیاز داریم و آنها نیازی به این مراسمات ندارند زیرا ما باید با قرار گرفتن در مسیر شهدا به زندگی دنیا و آخرت خود رنگ و بویی خدایی ببخشیم.

وی با اعلام اینکه شهدا به رسالتی که امامان و انبیاء برای آن منصوب شدند لبیک گفتند و جهت حفظ آن با جان و نفس معامله کردند، بیان کرد: انبیا و معصومان برای دعوت مردم به سمت عبادت و قرار گرفتن در مسیر الهی انتصاب داشتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سابق سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه شهدا در راه خداوند تبدیل به عبد شدند و جایگاه عبودیت را درک کردند، ادامه داد: عبد در معنا مطیع و بنده خدا بودن است که علاوه بر خداوند، مطیع امامان، انبیا و در زمان غیبت امام عصر(عج) مطیع ولایت فقیه باشند.

این مسؤول با اعلام اینکه همه مخلوقات خداوند بنده خدا بوده و تسبیح می‌گویند، افزود: بندگی به صورت تکوینی و اختیاری است که شهدا در عرصه خلقت فقط خدا را دیدند و بنده تمام عیار خدا هستند.

شرفخانی با اعلام اینکه بندگی به دو صورت ظاهری و حقیقی برای انسان‌ها در نظر گرفته شده است ولی شهدا علاوه بر بندگی ظاهری به بندگی حقیقی رسیده و در حقیقت خود توانستند صفات و حقیقت خدا را درک کردند، گفت: شهیدان عالم عرصه خداشناسی هستند.

وی با اشاره به اینکه تجلی عبادت شهدا در رفتار و منش آنها بوده و در عرصه فردی، اجتماعی و فرهنگی تجلی عبادت شهدا مشخص است، خاطرنشان کرد: برخی خود را امروزه بازمانده شهیدان، بازمانده جنگ تحمیلی و راه شهدا می‌دانند ولی آنها باید بدانند که در این مسیر دو بازمانده خوب و بد داریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سابق سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه بازماندگی یعنی اینکه خداوند در راه جهاد عرصه‌ای را برای آنها ایجاد کرده و با گذشتن از آن عرصه امروزه وارد عرصه‌های دیگری هستند و باید همیشه رزمنده باشند، ادامه داد: مطیع خداوند آن کسی است که علاوه بر طاعت و عبادت، در همه زمینه‌ها اطاعت‌کننده اوامر الهی باشد.

این مسؤول با اشاره به اینکه شهدا به موضوع حق‌الناس به شدت توجه داشتند و ما هم باید در راه شهدا از دست‌درازی به حق‌الناس دوری کنیم، بیان کرد: امروزه اگر رهرو شهدا هستیم باید همگام با آنها گام برداریم.

شرفخانی با اعلام اینکه شهدا به مقام ولایت فقیه بسیار توجه داشتند، تصریح کرد: اکنون اگر بخواهیم شهدا در غربت نمانند باید مطیع امام زمان خود و ثابت قدم در این مسیر باشیم و در عصر غیبت به ولایت فقیه رجوع کنیم.

وی گفت: این روزها رهرو شهدا بودن رهرو ولایت فقیه بودن را می‌خواهد.

مطلب پیشنهادی

واقفین تجلی مهربانی هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام شرفخانی رییس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *