خانه / اخبار / راه‌اندازی بیش از ۲۵۰ کاروان شادی جشن ولایت علوی دربقاع متبرکه شاخص کشوردرروزعیدغدیر

راه‌اندازی بیش از ۲۵۰ کاروان شادی جشن ولایت علوی دربقاع متبرکه شاخص کشوردرروزعیدغدیر

حجت الاسلام احمد شرفخانی در گفتگو با خبرنگار معاونت فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: اگر به دنبال ترویج ایمان و تقوا در جامعه هستیم باید شعائر ااهی را در جامعه نهادینه کنیم.

شرفخانی ادامه داد: برنامه‌های حزن و اندوه و روضه خوانی در کشورما به خوبی برگزار می گردد، ولی باید در زمینه شادی و سرور اهل بیت علیه السلام نیز کارهای اساسی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه با دید و بازدید غدیر احیا نمی‌شود، بیان کرد: باید برای احیاء غدیر معارف غدیر را احیا نمود که البته راه اندازی کاروان شادی یکی از شعائر و به جهت اعلان شادی اهل بیت (ع) می باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف گفت: امسال راه‌اندازیبیش از 250 کاروان شادی حرکت مردمی بصورت گسترده از یک مکان مشخص همراه با 130 پرچم متبرکه علویه و اجرای برنامه‌ها وسرودهای شادی به همراه مدیحه‌سرایی و گل‌افشانی ونیز برگزاری مراسم جشن در مکان امامزادگان یکی از ویژه برنامه های روز عید سعید غدیر می باشد.

شرفخانی افزود: مدیحه‌سرایی، سرودخوانی جمعی، اجرای اشعار حماسی و ولایی، گل‌افشانی، عطرافشانی و اجرای برنامه‌های شاد؛ فضاسازی محیطی با محوریت غدیر و ولایت در طی مسیر کاروان شادی از جمله اقدامات این کاروان می باشد.

وی ضمن بیان حضورسادات بویژه علماء و روحانیون سادات در پیشاپیش کاروان شادی به همراه شال سبز سیدی افزود :راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی و پخش شیرینی و شربت در مسیر کاروان شادی از دیگر اقدامات این حرکت مردمی می باشد.

حجت الاسلام احمدشرفخانی ادامه داد: درمسیر کاروان شادی در بین شرکت‌کنندگان ، اقلام فرهنگی ، پرچم و دسته گل توزیع خواهد شدو برگزاری مسابقه و اهداء جوایز برای شرکت‌کنندگان این کاروان از برنامههای جذاب این روز می باشد.

وی در پایان افزود :اختتام کاروان شادی در بقاع متبرکه با قرائت قرآن، سخنرانی، مدیحه‌سرایی و شعرخوانی شاعران آئینی و قرائت بخشی از خطبه‌ی غدیر،بویژه بخش پایانی خطبه (عهد ماندگار ـ بیعت عمومی) و قرائت میثاق نامهمی باشد.

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

بر اساس قرآن و روایات، مبانی را به صورت مختصر عرض میکنمیک :قرآن حجت خداوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *