خانه / يادداشتهاي شخصي / ويژه نامه ها / اخبار مهم / تازه ترين اخبار / طرح حفظ قرآن کریم سدّی است در مقابل نفوذ فرهنگی دشمن

طرح حفظ قرآن کریم سدّی است در مقابل نفوذ فرهنگی دشمن

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم  اختتامیه طرح ملی “رحله” که با حضور 32 موسسه  از 16 مرکز ، صبح امروز یکشنبه(16شهریور) با حضور قرآن‌آموزان و مسئولان قرآنی در حرم مطهر امام خمینی(ره)برگزار شد، گفت: در ابتدای امرازحجت‌الاسلام شاهسونی  به پاس زحمات  دراجرای این  طرح  ملی رحله  تشکر و قدردانی دارم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در حدود 21 سال پیش از این  در جمع  فرماندهان  فرمودند:« درعرصه فرهنگی بنده  به معنای  واقهی  دغدغه دارم» که  این فرمایش حدود 6 ماه قبل نیز بار دیگر تکرار شد که دشمنان  به بهانه های مختلف به دنبال  رخنه فرهنگی در کشور ایران هستند و مسئولان کشور امریکا  بارها تاکید کرده اند که به دنبال  تغییر رفتار  در ایران  و تهران هستند.

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی گفت: مقام معظم رهبری هشدار دادند که جوانان درمقابل با  نفوذ فرهنگی غرب در عرصه حضور داشته باشند که دراین عرصه راهی به جز ترویج فرهنگ قرآنی و اجرای برنامه‌های قرآنی نخواهیم داشت .

وی با اشاره به  اجرای طرح ملی رحله بیان کرد: طرح  حفظ قرآن کریم سدی است  در مقابل  نفوذ  فرهنگی دشمن  و مؤسسه بیت الاحزان الزهرا که  اجرای این طرح را بر عهده گرفتند  کار ارزشمندی در این  میان داشته‌اند  و این راهی برای پدیدار گشتن یک خانواده قرآنی، جامعه قرآنی  و کشور قرآنی است که  در این راستا نفوذ سیاسی  و اقتصادی  هیچ مفهومی ندارد.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف با تاکید بر ضرورت تربیت حافظ قرآن توسط هر کدام از شرکت‌کنندگان طرح رحله،تصریح کرد: شکر این نعمت که امروز هر کدام از شما حافظ قرآن شده‌اید این است که با خود عهد کنید هر کدام حداقل تا سال آینده 20 نفر را حافظ قرآن کنید و امید است سال آینده شاهد حضور 20هزار حافظ قرآن در طرح رحله باشیم.

وی با اشاره  به اینکه این مراسم در کنار بارگاه ملکوتی رهبر کبیر اسلام  برپا شده است، افزود: این حفاظ باید  با امام خود عهد ببندند تا با سیره امام آشنا شوند و  در ترویج این سیره  ارزشمند همواره در تلاش باشند  که این موهبتی الهی است.

احمد شرفخانی در پایان خاطر نشان کرد: به قرآن باید نگاهی جهادی داشت  و این حرکت را مبارک دانست و تلاش کرد تا این طرح ادامه داشته باشد و  در سال‌های آینده شاهد 20 تا 30 هزار حافظ  در اجرای این طرح باشیم.

در این مراسم که با حضور هزار و 500 نفر از قرآن‌آموزان طرح ملی رحله برگزار شد، حجت‌الاسلام حشمتی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام شرفخانی، معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه، سرابی، عضو هیئت رئیسه اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت و بحرالعلوم، معاون آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در این مراسم حضور داشتند.

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریمبر اساس قرآن و روایات، مبانی را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *