جمعه , آذر 12 1400
خانه / اخبار / حجاب بهترین وسیله برای حضور با امنیت در اجتماع است

حجاب بهترین وسیله برای حضور با امنیت در اجتماع است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه حجاب یک مسئله فردی نیست و مهمترین بُعد آن بُعد اجتماعی است، گفت: حجاب مانع حضور زنان در اجتماع نبوده بلکه حجاب بهترین وسیله برای حضور امن در اجتماع است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا حضرت زهرا (س) را الگویی برای زنان در امور ازدواج، همسرداری، تربیت فرزند، حجاب، عفاف دانست و گفت: حضرت زهرا را صرفا به‌عنوان یک معصوم که در مشکلات به ایشان متوسل می‌شویم، نبینیم بلکه به ابعاد مختلف زندگی این بانوی بزرگ اسلام اشراف پیدا کرده و از آن استفاده کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف درباره موضوع حجاب تاکید کرد: حجاب مانع حضور زنان در اجتماع نبوده بلکه حجاب بهترین وسیله برای حضور با امنیت در اجتماع است.

شرفخانی با اشاره به اینکه بدحجاب به حقوق دیگران تعرض می‌کند، تصریح کرد: حجاب یک مسئله فردی نیست و مهمترین بُعد حجاب بُعد اجتماعی است.

شرفخانی سلامت جامعه را در گروی حجاب دانست و گفت: حجاب به معنای امنیت روح و روان جامعه، امنیت خانواده و تحکیم خانواده است.

وی با بیان اینکه هرکسی که با شئون خارج از چارچوب قوانین کشور و اسلام حرکتی را انجام دهد به حقوق دیگران تعرض کرده است، خاطرنشان کرد: برخی افراد شعار حقوق شهروندی را مطرح می‌کنند اما به این مباحث ابتدایی علم و سواد ندارند و عده‌ای هم بازیچه‌ افرادی در پشت پرده هستند.

مطلب پیشنهادی

مساحت رقبات با نیت بهداشت و درمان ۱۰ میلیون متر مربع است

رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف: مساحت رقبات با نیت بهداشت و درمان ۱۰ میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *