خانه / يادداشتهاي شخصي / كليپ صوتي و تصويري / اخبار مهم / تازه ترين اخبار / بی مهری دولت نسبت به تخصیص بودجه مساجد در سه سال گذشته

بی مهری دولت نسبت به تخصیص بودجه مساجد در سه سال گذشته

00becf06-5953-43b6-be2e-dca753aa635900becf06-5953-43b6-be2e-dca753aa6359

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد شرفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم با تبریک سال نو اظهار داشت: از دیدگاه بزرگان دینی روزی که انسان در آن گناه نکند و فرمانبرداری خداوند را داشته باشد، آن روز عید است.

وی اهمیت وقف در طول تاریخ را مورد اشاره قرار داد و گفت: شواهد و قراین تاریخی بیانگر اهمیت این امر مهم در طول تاریخ است، همچنین شهدا با ایثار و جانفشانی مهم‌ترین واقفان طول تاریخ هستند که سبب بقای مکتب اهل بیت(ع) شده‌اند.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف به برنامه‌های فرهنگی طرح آرامش بهاری اشاره کرد و گفت: این طرح که در امامزادگان و اماکن مقدس سراسر کشور برگزار می‌شود فرصتی است تا مردم با سفر به اماکن مقدس از تعطیلات نوروزی خود لذت بیشتری برده و عشق و علاقه روزافزون خود را به ائمه (ع) نشان می‌دهند.
شرفخانی از بی‌مهری دولت نسبت به تخصیص بودجه به مساجد و برنامه‌های فرهنگی گلایه کرد و افزود: در مصوبه بودجه سه سال گذشته توسط مجلس شورای اسلامی نزدیک به سه هزار میلیارد ریال جهت کمک به مساجد در ردیف بودجه سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته بود که متاسفانه در تخصیص این اعتبارات با مهری دولت مواجه شدیم.
وی ادامه داد: با توجه به این که ساخت و ساز و عمران مساجد به صورت مردمی اداره می‌شود، بودجه این اقدامات نیز تا کنون از سوی مردم تأمین شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف خاطرنشان کرد: ما در هیچ دوره‌ای در پی دولتی مدیریت مساجد و بقاع متبرکه نبوده‌ایم و نیستیم اما صرفاً مساعدت و کمک به این ساخت و سازها در دولت‌های قبلی هم انجام می‌گرفت و این مساعدت‌ها توسط دولت و بر اساس مصوبه مجلس قدمی است در جهت تشویق و دلگرمی خیرین و مردم و همچنین کمک قابل توجهی در جهت ساخت مساجد در مناطق محروم کشور است.
شرفخانی با بیان اینکه متاسفانه در 2 سال اخیر هیچ تخصیص و پرداختی از سوی دولت در راستای مصوبه مذکور انجام نشد، تصریح کرد: این مسئله سبب بدبینی هیئت امناء مساجد و مردم شد و شرمندگی مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه را نسبت به مکاتبات هیئت امنا مساجد و بقاع متبرکه به دنبال داشت.

شرفخانی اظهار داشت: دشمنان قسم‌خورده اسلام در فضای جنگ نرم امروز درصدد از بین بردن و تضعیف مقدسات و اعتقادات هستند از این رو تقویت و گسترش فضاهای دینی و اعتقادی جز ضروریات است.

مطلب پیشنهادی

فاطمه زهرا سلام الله علیها همتای قرآن کریم+کلیپ

بر اساس قرآن و روایات، مبانی را به صورت مختصر عرض میکنمیک :قرآن حجت خداوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *