خانه / اخبار / تازه ترين اخبار / ابلاغ دستورالعمل اجرای طرح «سوگواره یاس نبوی» به ادارات کل اوقاف استانها

ابلاغ دستورالعمل اجرای طرح «سوگواره یاس نبوی» به ادارات کل اوقاف استانها

حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی با بیان اینکه طرح سوگواره یا نبوی همه ساله در ایام فاطمیه دوم در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود ، اظهارداشت : دستورالعمل اجرایی این طرح امسال نیز به ادارات کل اوقاف و امور خیریه استانها ابلاغ شد تا در روزهای 20 تا 24 اسفندماه به مدت 5 روز ، این طرح اجرایی شود.

وی با اشاره به ویژه برنامه های پیش بینی شده امسال در قالب این طرح گفت: برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت ، مراسم عزاداری صبح روز شهادت ، همایش رهروان یاس نبوی در عصر شهادت و همچنین برگزاری مراسم شام غریبان از جمله ویزه برنامه های پیش بینی شده این طرح برای ایام فاطمیه امسال است.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به ماموریت های ادارات کل اوقاف استانها در راستای اجرای طرح سوگواره یاس نبوی افزود : ادارات کل اوقاف استانها باید ستاد استانی سوگواره یاس نبوی را تشکیل دهند و با سایر نهادها در خصوص مشارکت در اجرای طرح هماهنگی لازم را بعمل آورند ، همچنین معاونین فرهنگی و اجتماعی استانها و رؤسای ادارات با سرکشی از بقاع متبرکه ، فضا سازی محیطی بقاع را بررسی کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد : تشکیل جلسات با هیات امنا، خیرین و متولّیان موقوفات غیرمتصرفی مرتبط با عزاداری حضرت زهرا (س)، خادمین و مدیران مراکز فرهنگی قرآنی از دیگر اقدامات ستاد اجرایی استانی طرح سوگواره یاس نبوی است.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی پیش بینی شده در قالب طرح امسال سوگواره یاس نبوی گفت : برپایی خیمه های معرفت و غرفه ترویج حجاب و عفاف در بقاع متبرکه دارای ظرفیت، حضور روحانی و اقامه نماز جماعت در طول برگزاری طرح سوگواره یاس نبوی و برگزاری شب شعر فاطمی با حضور شعرای برجسته آئینی و محلی استان و شهرستان و همچنین اجرای ویژه برنامه ها از اقدامات اجرایی ستادهای استانی است.

مطلب پیشنهادی

برنامه عطر عاشقی شبکه پنج سیما / مهدویت

  پنجم دی ماه99 / رفسنجان روستای عرب آباد / مقبره شهدای گمنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *